Bioenergoterapia a wiara katolicka, żydowska, prawosławna czy każda inna ma swoje ograniczenia. Człowiek powinien być wolny, nie ograniczony w żaden sposób. Wiele mówi się o wolnej woli, jednakże w religiach jej nie ma. Wiele mówi się choćby o nie zabijaj, nie mniej większość wojen ma tło religijne. To nic innego jak zwykła manipulacja ludźmi, bóg nigdy nie pozwoliłby, aby jego dzieci się zabijały.

Bio – to my, to nasz paluszek, to nasze ręce czy ciało, energia zaś jest wszystkim – myśl jest energią, praca jest energią (musimy ją włożyć żeby ją wykonać), pieniądz jest energią (jest ekwiwalentem pracy koniecznej do uzyskania pieniądza),  wszystko składa się z energii, jak się pewnie domyślacie, te myśli, energie jak i wszystko są negatywne jak i są pozytywne, więc cząstka prawdy w różnych artykułach na ten temat może być zawarta. Nie mniej jednak większość to powielone treści nie poparte praktyką – bo ktoś kiedyś tak powiedział, a praktyki zero – a każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Bioenergoterapia / Bioenergoterapeuta – czy działa / czy jest skuteczny, czy korzysta z ciemnej mocy – jak wiele osób się obawia, łatwo zweryfikować. Po takim uzdrawianiu nasze samopoczucie jest gorsze, relacje się sypią, biznes upada, jakość myśli spada (mamy gorsze ciemniejsze myśli). W przypadku jasnej strony – żadnych negatywnych efektów po prostu nie ma. Najważniejsze są opinie innych ludzi, jeżeli są zadowoleni i polecają – to jest to prostym świadectwem na jakość wykonanej pracy.