Praca nad sobą tak naprawdę może być przyjemna nie oznacza ciągłego kłucia w skały i pracy syzyfowej. To ciągłe poznawanie siebie. Tak jak z każdą pracą trzeba to po prostu polubić i docenić. Dzięki takiej pracy życie może stać się dla nas zrozumiałe i przyjemne. Poprawić nasz los, zmienić spojrzenie na otaczający nas świat.

Jak wygląda ta praca?
Najważniejszy w tym aspekcie jest patrzenie wewnątrz siebie, prawidłowe postrzeganie. Może to się wydać  trudne ale takie nie jest. Ważne by się NIE OKŁAMYWAĆ. Nie ZAPRZECZAĆ, traktować wszystko za fakt. Przy przyznaniu się do prawdy, widzimy wszystko, jak wygląda.

Jak się to zmienia to zło co nas męczy?
Zmiany u niektórych są trudne. Z góry zakładamy, że nie da zmienić się nawyków i tkwią w toksycznym postrzeganiu samego siebie. Bardzo dużo pytań do samego siebie może spowodować, że zrozumiemy cały problem tego nawyku i odzyskamy to czego tak naprawdę chcemy poznać. Ale przyznanie się do niektórych rzeczy bywa bolesne. Ale to tylko kurtyna za którą ukryty jest skarb, bo wszystko jest po coś. Jak  rozwiązanie matematyczne.

Kłamstwo i lenistwo sprawia, że nie idziemy do przodu, ale to tylko iluzja, która nam oczy przesłania. Często gniew, który nam towarzyszy, niszczy nas od środka, bardzo źle że nie potrafimy się z nim zmierzyć i wkładamy go do skrzyni, która zamyka się kiedy chce. Czasami wystarczy z nim porozmawiać i go poznać. Skąd się wziął i po co jest. By nami po prostu nie rządził.  Gniew nie jest zły jak każdemu się wydaje, po prostu to kierunek do drogowskazu co nami kieruje albo określa. Tak jak z bólem głowy, kiedy boli jest przyczyna, na przykład głód, odwodnienie organizmu, nadmiar myśli. Dziękujmy za te wskazówki i nauczmy się je po prostu czytać.

Także widzimy, że zmiana gniewu na radość nie jest też dobrym pomysłem. Gniew zostaje dalej w skrzyni. Rozmawiając widzimy zmiany, następują same, bez naszej ciężki walki. Nie należy tego tak traktować jako wojnę. Nas powinna zmieniać tylko miłość i tylko trzeba to pielęgnować, tylko konwersacja z samym sobą to dotarcie do źródła bo wszystko w nas jest piękne tylko trzeba  sięgnąć głębiej. Kiedy zrozumiesz siebie, zrozumiesz świat i innych.

5 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze