Przez Published On: 9 maja, 2023Kategorie: Baza wiedzy, Metody samoleczenia1 komentarz on Wybaczanie

Wybaczanie

Wybaczanie jest bardzo ważne, dzięki wybaczaniu stajemy się lżejsi, po wybaczaniu czujemy ulgę – spada z nas ciężar związany z obciążeniami, te obciążenia mogą sięgać nawet poprzednich wcieleń.

Przykładowo, relacja kobieta – mężczyzna, w innym wcieleniu kobieta miała kochanka, w tym mężczyzna nawet nie do końca świadomie będzie ściągać sytuacje czy ludzi aby kobieta była w odwrotnej sytuacji, aby ten sam aspekt ujrzeli z dwóch stron. To dość skrajny przykład, bo aby to ujrzeć trzeba faktycznie widzieć wcielenia i sytuacje z nimi związane, aby taką sytuacje ujrzeć i przebaczyć partnerowi w poprzednim wcieleniu, wtedy sytuacja stricte karmiczna w bieżącym wcieleniu rozpuści się i przestanie istnieć. Sytuacja nie została przebaczona w poprzednim wcieleniu, dlatego w tym by się powtórzyła, musiała by zostać przerobiona i następnie wybaczona. Koło zawsze zamyka cykl – a cykl nie musi się zamykać w obrębie jednego wcielenia.

Nie ma dobrego ani złego

Musimy pamiętać, iż nie ma ani dobrego ani złego – są tylko doświadczenia. Jesteśmy tu aby się uczyć, doceniać i czerpać radość z nauki, której doświadczamy mimo iż czasami nawet nie rozumiemy sytuacji których doświadczamy i pozornie wyglądają na złe. Musimy wiedzieć, że wszystko czego doświadczamy nie jest przeciwko nam – a dla nas. I w każdej sytuacji pozornie złej (a to tylko nasz punkt widzenia) musimy dostrzegać piękno ideału, dzięki któremu ewoluujemy.

Anioły / nieciekawi ludzie

To czy ktoś jest zły lub nie – decyduje zwykle tylko nasza własna wewnętrzna ocena. Jeżeli zrozumiemy iż ludzie którzy dostarczyli nam najwięcej cierpienia w naszym życiu – tak naprawdę dostarczyli nam najwięcej nauki zaczniemy postrzegać tych ludzi poprzez pryzmat aniołów dzięki którym mogliśmy ewoluować.

Jeżeli danej sytuacji nie zrozumieliśmy – ewolucja nie posunęła się do przodu, a zatem nauka się powtórzy w tym lub kolejnym wcieleniu. Wszechświat zawsze dąży do równowagi. To co siejesz to i zbierzesz.

Poszukaj więc drogi czytelniku wszelkich powtarzających się sytuacji w swoim życiu, jeżeli pewne sytuacje pojawiają się ciągle – to znak że nie wyciągnąłeś wniosków płynących z tej sytuacji, nie zrozumiałeś lekcji i dopóki jej nie zrozumiesz ta dana lekcja będzie się powtarzać.

Jeżeli chciałbyś więcej się w tym temacie dowiedzieć, gorąco polecam książkę Colina Tippinga – Radykalne Wybaczanie, jest stosunkowo łatwo i lekko napisana i można ją wchłonąć w jeden dzień. Jest też druga część – Radykalne Samowybaczanie, jest rozwinięciem pozycji pierwszej, książka jest już trudniejsza. Nie mniej warto je przeczytać bo samo ich przeczytanie jest już procesem, a zarazem zrozumieniem czym jest wybaczanie.

Bez pokochania siebie nie zrozumiemy wybaczania sobie, bez pokochania innych nie zrozumiemy wybaczania innym – dlatego kluczowe jest aby w pierwszej kolejności najpierw te dwa aspekty przepracować w sobie – wtedy te książki dadzą Ci dużo więcej.

5 4 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Super artykuł, pozdrawiam! 😎