Relacje międzyludzkie – jesteś tym co jesz

Zaczynając ten wpis należy nadmienić, że to w jakim środowisku żyjemy, czym i kim się wypełniamy, warunkuje naszą osobowość, po części ścieżki losu, to czy odniesiemy sukces jak i to, kogo spotykamy w życiu oraz kim zwyczajnie mówiąc – jesteśmy.

Często bywa tak, że w każdym środowisku zachowujemy się inaczej – w pracy jesteśmy inni – bo otoczenie jest inne, w domu jesteśmy inni, na wakacjach jesteśmy inni itd. Myśli to energia, myśli ludzi z którymi się stykamy, którymi się wypełniamy jak i te myśli, którymi my ich wypełniamy – cały czas krążą – one też warunkują przestrzeń życiową i to jak się w niej zachowujemy. To co wysyłamy do nas wraca. Wyobraźmy sobie 30 osób w biurze, w pracy – każda osoba inna, z innym charakterem – innych lubimy – niejednokrotnie podświadomie bardziej, innych zaś mniej – ponieważ podobne przyciąga podobne. Naszymi myślami, naszym zachowaniem budujemy pewny rodzaj energii. Niejednokrotnie kobieta marzy o cudownym mężczyźnie podczas gdy sama jest nieciekawa, a mówimy tu cały czas tylko o jej zachowaniu i sposobie myślenia – w pierwszej kolejności – jeżeli czeka na cudownego mężczyznę – sama musi stać się cudowna. Chcesz coś zmienić w życiu, nie czekaj na innych – zacznij od siebie. Wtedy jej energia się zmieni i przyciągnie kogoś zupełnie innego.

Ludzie nie lubią zmian

Jeżeli chcemy się zmienić, wzrastać, iść do przodu, nasza energia rośnie – wtedy bardzo często osoby, z którymi jesteśmy związani się odzywają – bo również ciągniemy zazwyczaj do lepszego, np. alkoholik pijący 4 piwa dziennie, nagle przestaje pić – wtedy wszyscy z jego otoczenia odzywają się – a może byś się napił, ze mną się nie napijesz? Zaczyna dziać się sprzężenie zwrotne, wszystko co Cię otacza, chce Ciebie sprowadzić ponownie do już utrwalonego wzorca w ich głowach i to od Ciebie zależy czy pójdziesz swoją ścieżką czy wrócisz do starej. Dlatego niektóre zmiany są ciężkie, trzeba dużo własnej woli, żeby pójść dalej. Czasami chcesz być lepszy, wtedy wszyscy wobec Ciebie mogą zacząć zachowywać się negatywnie – pamiętajmy – większość ludzi nie lubi zmian, Ty chcesz się zmienić – ale pewien okres trzeba po prostu przetrwać.

Relacje rodzinne

W przypadku relacji rodzinnych, rzecz bywa jeszcze inna. Tutaj od dziecka jesteście często karmieni oczekiwaniami. Ty zrobisz to, będziesz taki a taki. Kiedyś normą było, że rodzice szukali żon i mężów swoim dzieciom, lecz dziś często jest również tak, że owi rodzice nie akceptują wyboru swoich dzieci – czasem to okazują wprost a czasem mają negatywne myśli na temat tego związku i to czasem wystarczy aby ten związek się posypał.

Jeżeli ktoś mocno związany nićmi połączeniowymi (nićmi energetycznymi) w tym przypadku mówimy o relacji rodzice-dziecko, bardzo usilnie myśli, marzy o tym np. żeby dziecko miało etat, żeby znalazło normalną pracę, żeby znalazło inną kobietę czy mężczyznę – to usilnie wpływają na zmiany na ścieżkach losu swojego dziecka. Dziecko ma firmę, rozkręca się, ale pesymistyczni rodzice usilnie chcą dziecko na etat zrzucić – w ten sposób cały czas ilość zleceń czy zamówień dziecku będzie spadać, aż z czasem mogą doprowadzić do zamknięcia świeżo otwartej firmy oraz pójścia – nie z wyboru – dziecka na etat – wtedy oczywiście powiedzą, a nie mówiłem, a nie mówiłam, słuchaj się – nie znając praw gry energetycznej, tkwimy cały czas na dnie – niestety nie z wyboru.

Związki

To samo może tyczyć się związków, wtedy najzdrowiej wyjechać daleko od oczu rodziców – zdrowiej dla związku. Można też usilnie odcinać się od rodziców lub ich zmienić – tak, zmienić. Było takie powiedzenie Buddy : “Nie możesz iść w moje ślady, dopóki nie znienawidzisz swojego ojca, swojej matki, swojego brata” – buddyści go zwykle nie cytują, bo nie rozumieją znaczenia, znaczy ono tylko tyle, aby odrzucić zaprogramowaną / narzuconą osobowość – tzw. osobowe, a indywidualne rozwinąć – czyli potocznie zwaną duszę. Rodzice po krwi bardzo mocno warunkują lub potrafią warunkować to co osiągniemy w życiu.

Odzyskaj siebie

Aby odzyskać siebie, zostać kreatorem i panem swojego losu wystarczy wejść w wspomnienia i je wszystkie zmienić na inne, możemy stworzyć zamianę ról w wyobraźni. Powiązania np. z wujkiem czy ciocią, która nam odpowiada wyobrazić sobie, że tam gdzie byli rodzice w wizjach tam teraz jest obecny wujek i ciocia, a obecni rodzice są wujkiem i ciocią, i ta zamiana ról w wyobraźni powoduje mocne zmiany energetyczne, zmianę powiązań energetycznych i dzięki temu, możesz stać się kreatorem swojego życia, aktorem – a nie marionetką. Twoje życie to Twój wybór – nie musi być ani uwarunkowany, ani narzucony – chyba że przez Ciebie samego.

5 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze