Marzenia, cele, potrzeby

Każdy z Was (prawdopodobnie) ma lub miał jakieś marzenia, cele, potrzeby. Tego typu wątki bardzo często przyświecają początkiem roku, kiedy to często są postanowienia noworoczne, w tym właśnie marzenia czy cele, od drobnych po naprawdę ogromne.

Z realizacją marzeń jest jak z byciem kapitanem statku na ogromnym morzu, jeżeli nie masz celu – dopłyniesz dokądkolwiek, lub nigdzie. Dlatego najważniejszym krokiem jest marzyć, pragnąć, śnić o tym czego pragniemy. Musimy to określić czego chcemy i wyświetlać to w wyobraźni, oglądać to czego pragniemy, myśleć o tym, aby nasze myśli to ściągnęły do nas to czego pragniemy lub podpowiadały nam jak osiągnąć to o czym marzymy. Mówi się, że można marzyć o czymś wiecznie – dlatego też dobrze przenieść podświadomość do momentu teraźniejszego tak abyśmy czuli, że już osiągnęliśmy te cele, że stały się one już rzeczywistością.

Bardzo dobrym pierwszym krokiem jest zakup tablicy korkowej, na której powiesimy wydrukowane zdjęcia tego o czym marzymy, jeszcze lepszymi realizacja fotomontaży, w których stoimy obok wymarzonego domu czy auta, stan konta jaki posiadamy jako przeedytowany zrzut ekranu, tak aby nasza podświadomość oglądała to każdego dnia i przyzwyczajała się do myśli, że to już jest rzeczywistość – jeżeli sami nie potraficie, można wyszukać serwis, który zrealizuje taki fotomontaż online.

Pozytywne myślenie

Ok, już wiesz dokąd płyniesz, czas na kolejny etap. Jednym z kolejnych i istotnych kroków w celu realizacji marzeń jest – pozytywne myślenie. Im więcej o czymś myślimy tym więcej tego mamy. Jeżeli większość czasu myślimy o rachunkach tym więcej ich będziemy mieć, im więcej problemów wyświetlamy, tym więcej ich będziemy mieć. Wyobraźmy sobie nieskończoną moc, która cały czas Was otacza – ona nie zna słów, wyświetlacie jej rachunki, problemy – a ona mówi – ok, załatwione, skoro on/ona tego chce. Myśli kształtują naszą rzeczywistość, dlatego myślmy pozytywnie i tylko o tym czego pragniemy. Rachunki czy problemy – nie są problemami samymi w sobie – to my z nich robimy problemy, możemy każdą rzecz wyolbrzymić w naszej wyobraźni do niesamowitej rangi. W momencie kiedy nie mamy żadnych realnych problemów, największym naszym problemem będzie np. to, że kot się zsikał na schody – dla osoby, z kolei, która ma masę problemów to będzie drobnostka i nawet nie odbierze tego jako problem. Generalnie w życiu nie ma problemów – są sprawy jakie musimy załatwić, nic więcej – cała reszta to tylko to jak na to reagujemy.

Wiesz dokąd płyniesz, wyświetlasz to w wyobraźni, pozytywnie myślisz – i nic się nie dzieje? Spokojnie, nie wszystko dzieje się od razu, cierpliwości. Zmiany nadchodzą, ale tego trzeba nie tylko chcieć – trzeba pragnąć – pamiętam taką historię – lata temu w chinach kiedy to zarabiali Chińczycy jeszcze bardzo kiepsko i o dobra wyższe było trudno, pewne dziecko tak mocno zapragnęło iPada, że sprzedało własną nerkę – nie zachęcam i nie pochwalam, chodzi tu tylko o to, abyśmy zrozumieli, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy to nie ma przeszkód i pragnąć musimy całymi sobą – bardzo mocno.

Wdzięczność

Kolejna rzecz to wdzięczność. Wyobraź sobie taką rzecz, Twoje życie to jeden ogromny plac zabaw – Ty jesteś dzieckiem, bawiącym się w tym placu zabaw, a Bóg to Twój Tatuś – popatrz na to drogi czytelniku jak na alegorię, masz dzieci, kupisz dziecku zabawki – dziecko jest niezadowolone i co wtedy? kupujesz kolejne zabawki? No nie, bo czujesz, że dziecko nie jest wdzięczne, czekasz jak mądry ojciec, aż dziecko poszanuje te zabawki które ma. Tak więc, jeżeli nie jesteś wdzięczny za to co już masz – nie dostaniesz kolejnych zabawek – wszystko jest darem, ciesz się z tego co już masz. Tata chce dla Ciebie wszystkiego co najlepsze, chce Twojego szczęścia, będzie równie szczęśliwy jak Ty będziesz szczęśliwy, więc szanuj, doceniaj, podziwiaj, bo życie jest piękne, jeżeli tylko tego zachcesz.

Zeszyt sukcesu

Co w momencie kiedy upadasz i nic nie wychodzi? Dobrym krokiem, jest założenie ZESZYTU SUKCESU, do którego wpiszesz swoje obecne osiągnięcia, umiejętności i wszystko co pozytywne Ci się uda, każda pozytywna rzecz jaką osiągniesz lub zrealizujesz – wpisujesz do tego zeszytu. W momencie kiedy upadniesz, wróć do tego zeszytu, zobacz jaki jesteś wartościowy, zobacz co potrafisz, zobacz jak wiele osiągnąłeś! To będzie bardzo budujące i motywujące w momencie kiedy się zniechęcisz, niekiedy zaraz przed metą ludzie rezygnują podczas gdy powinni iść ciągle do góry.

To tak jakby założyć firmę – wyobraź sobie, że każda firma to dziecko. Jeżeli dziecko upada, a uczysz je chodzić to co, zostawiasz je na ziemi – a niech sobie siedzi? Nie, próbujesz i próbujesz – upadnie na ziemie raz, drugi, trzeci, ale w pewnym momencie samo zacznie chodzić.

Niekiedy też, idziemy pod wiatr – a lepiej iść z wiatrem, jeżeli idziemy nie swoją ścieżką losu, nie osiągniemy tego co możemy idąc właściwą drogą – w takim przypadku dobrym sposobem są konsultacje, aby zobaczyć czy obraliśmy w ogóle dobry kierunek.

Wszystkiego najlepszego w nowym 2021 roku! 

5 3 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze