6 metod samoleczenia

Metod samoleczenia i leczenia alternatywnego jest wiele, jeżeli ich nie znacie przypomnę bardziej popularne w skrócie:

Chromoterapia – czyli leczenie kolorami, każdy kolor emanuje różnymi wibracjami, pobudza się zmysły, nastraja, uspokaja, każdy kolor ma inne skojarzenia co za tym idzie wprowadza osobę w inne stany, dlatego też kolory którymi się otaczamy wpływają na nas, na nasz nastrój, tak samo jak ubranie, czasem potrzebujemy pobudzenia, a czasem spokoju, co za tym idzie wybierzemy inny strój mając inne potrzeby lub nastrój

  • zielony – daje spokój, harmonizuje ciało, kojarzy się z lasem
  • róż – pobudza, jest związany z ekstazą, podnieceniem
  • czerwień –  pobudza, jest kolorem związanym również z pożądaniem jak i agresją
  • błękit – uspokaja umysł, daje lekkość w myśleniu, usuwa napięcia, relaksuje
  • pomarańczowy – daje energię, siłę
  • złoty – kolor bogów, to zdrowie i zwycięstwo
  • biały – spokój, cisza, czystość, niewinność, zawiera wszystkie kolory
  • czerń – jest kolorem oczyszczającym, pochłaniającym

Leczenie dźwiękami – były przeprowadzane eksperymenty, w których choremu organowi odtwarzano ścieżkę dźwiękową zdrowego organu, tamten ustawiał się w rytm prawidłowo pracującego organu – synchronizował się z nim i w ten sposób dochodziło do samoleczenia się organu. Na tym przykładzie widzimy, jak ważne jest aby starać nie otaczać się ludźmi przewlekle chorymi bo oni wibrują chorobą i ją rozsiewają zarówno energetycznie, ale sprowadza się to wszystko do pracy / drgań komórek,  więc wszystko sprowadza się po prostu do wibracji cząstek, z których jesteśmy zbudowani.

Refleksoterapia – na organizm musimy patrzeć holistycznie, całościowo. Wszystkie organy są ze sobą powiązane, zakończenia nerwowe powiązane z organami są wszędzie rozlokowane w ciele. Zakończenia nerwowe połączone z organami są np. w stopach, dłoniach, ale również na twarzy, uszach itd. Masując odpowiednie miejsca, pobudzamy dane organy, poprawiamy ich pracę i pomagamy im w lepszym funkcjonowaniu.

Akupunktura – podobnie jak w refleksologii, w odpowiednie punkty wbijane są igiełki powodując poprawę przepływu energii w ciele, daje w niektórych przypadkach bardzo dobre rezultaty.

Akupresura – podobnie jak w akupunkturze, wywodzi się również z medycyny chińskiej, nie mniej w tym przypadku zamiast igieł, odpowiednie punkty na ciele / zakończenia nerwowe, są uciskane palcami.

Problemy wewnątrz nas

Zdecydowana większość problemów rodzi się z nieprzepracowania problemu wewnątrz nas, dlatego też praca nad sobą, nad swoją psychiką czy świadomością pozwala widzieć nam więcej, dostrzec te problemy czy tudzież je samodzielnie uleczyć. Technik i sposobów jest wiele i w kolejnych postach postaramy się na przykładach opisać wiele z nich jak i sposoby ich samoleczenia.

Jeden z naszych przyjaciół miał problem z dolną częścią kręgosłupa, problem leżał w braku pokochania siebie i w braku akceptacji siebie – a pamiętajmy, bez pokochania siebie nie ma pokochania innych. Problem z krążkami międzykręgowymi to konflikt, który można opisać słowami: “Muszę rozdzielać dwie bliskie mi osoby, które się kłócą”. Problem akceptacji siebie to wieczna wewnętrzna walka, która doprowadza do choroby, a choroba jest niczym innym jak sposobem komunikacji organizmu z nami, to tak jakby organizm chciał nam powiedzieć “hej hej tu jestem, jest w tobie coś nie tak, zwolnij, przemyśl”. Myśli kształtują rzeczywistość, ale i nas samych, dlatego to kim się otaczamy na co dzień i jacy jesteśmy, co mówimy, o czym myślimy – do nas wraca.

4.5 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze