Poprawna diagnostyka choroby

Poprawna diagnostyka choroby w każdym przypadku / każdej chorobie jest kluczowa, niejednokrotnie ludzie zaleczają inne choroby, leczą się nie na to co trzeba, a źródło problemu nadal pozostaje. Większość chorób ma swoje źródło w psychice – i jej funkcjonowaniu. Ludzie mają ogromne możliwości samoleczenia – ale ku temu musi psychika działać wzorowo – a w chorobie niestety ludzie gorzej myślą, psychika siada – a to przyśpiesza postępowanie każdej choroby. Jeżeli myślimy o chorobie – dajemy siłę do rozwoju choroby. Jeżeli myślimy o zdrowiu – dajemy siłę do zdrowienia / samoleczenia. 

Nieprzepracowane konflikty, zostawiające mocne piętno w psychice, rozpamiętywanie przeszłości, brak przebaczenia – te i podobne tematy są toksyczne, a to co w psychice to i w organizmie. To co wewnątrz to i na zewnątrz – tu działa sprzężenie zwrotne. Jeżeli żyjemy w toksycznej przestrzeni, z toksycznymi ludźmi, zaczynamy mieć toksyczne myśli, a to w dalszej kolejności, te myśli zatruwają też organizm.

Oczywiście są przypadki, gdzie jest srticte zatrucie biologiczne, z złego stylu życia, złego odżywiania, złej jakości żywności (np GMO) lub też życia w miejscu o nadmiernym napromieniowaniu elektromagnetycznym.

W tym artykule zajmiemy się jednak problemami z źródłami w psychice – jest to bardzo istotne – ponieważ ludzie leczą się wieloma różnymi sposobami, a to chemioterapią, a to radioterapią czy innymi sposobami, niemniej często choroby mają nawroty – właśnie dlatego, iż osoba która jest chora nie uświadomiła sobie źródła problemu i nie przepracowała w psychice źródła problemu. Bez uświadomienia sobie źródła problemu, nawrót choroby jest bardziej niż pewny.

Rak piersi

Głównym znaczeniem biologicznym raka piersi jest konflikt w domu – to między innymi mąż, dzieci, rodzina, dom (rzeczywiste, symboliczne, wyobrażenie).

Rak gruczołów mlecznych

Powstaje on w komórkach wytwarzających mleko. Jest przeżywany przez kobietę jako dramat dotyczący jej dziecka, męża, małżeństwa itp. Jest to konflikt macierzyństwa związany z obawą, że dzieciom stanie się krzywda lub ma związek z domem / miejscem zamieszkania. W przyrodzie od milionów lat karmienie piersią było najlepszym sposobem, by zachować dziecko przy życiu – ponieważ dostarcza mu jednocześnie pożywienia i płynów niezbędnych do przeżycia. Geny w chromosomach neuronów, które tworzą centrum zarządzające komórkami odpowiedzialnymi za produkcję mleka w piersiach wydają polecenie namnażania tych komórek. Powoduje to powstanie nowotworu, który faktycznie pełni funkcję ulepszonego organu – super wydajnej piersi, która może szybciej i wydajniej produkować mleko, dzięki czemu dziecko może przeżyć. Wartość odżywcza mleka wyprodukowanego przez komórki nowotworowe jest większa niż mleka wyprodukowanego przez normalne komórki. Rak produkuje mleko bardzo skondensowane, skupiając się jedynie na ratowaniu życia dziecka. W fazie zdrowienia guzek zmniejsza się wywołując czasem stan zapalny.

Prawa pierś (u praworęcznej kobiety, u kobiety leworęcznej odwrotnie)

To miejsce przejawiania konfliktu rozszerzonego gniazda, ludzkiej tragedii związanej z osobą, na której nam zależy, ale nie odgrywamy wobec niej roli matki – np z partnerem, rodzeństwem, przyjaciółmi, krewnymi, rodzicami czy dziadkami. Są to dramaty związane z osobami co do których kobieta nie odgrywa roli matki.

Lewa pierś (u praworęcznej kobiety, u kobiety leworęcznej odwrotnie)

To miejsce przejawiania konfliktu gniazda w wąskim znaczeniu: tragedii związanej z kimś do kogo mamy stosunek macierzyński. Może on dotyczyć wszystkiego, co znajduje się w domu – dzieci, pasji, firmy (wszystko co jest dziełem życia – tzw. dzieckiem) lub bardzo kochanego męża.

Rak przewodów mlecznych

Konflikt oddzielenia w obrębie gniazda, braku komunikacji, niezdolności do okazywania miłości, powiązany z uczuciem oddzielenia i/lub braku porozumienia – przejawi się jako rak przewodów mlecznych. Matka oddzielona od swojego dwunastoletniego syna, przebywającego w poprawczaku. Kobieta przebywa daleko od swojego synka i przeżywa konflikt macierzyński – jej mózg uruchamia odpowiedni program powodujący powstanie “otworów” w tkankach – tak jakby chciał poszerzyć przewody wyprowadzające mleko by łatwiej dotarło do dziecka (zwiększenie średnicy przewodu ma zwiększyć szansę na porozumienie). W fazie zdrowienia ubytki zostają uzupełnione i wtedy pojawia się inwazyjny nowotwór wewnątrzprzewodowy. Pierś chwilowo obrzmiewa z powodu zablokowania przewodów mlecznych. Kobieta dowiaduje się wtedy, że ma postać raka uważaną za najgroźniejszą.

Czerniak na piersi

Ma barwę rubinową, a nie tak jak wszędzie czarną. Wiąże się z poczuciem splamienia, zbrukania własnej integralności (np kobieta oszukiwana przez męża). Czerniak jest dla niej swojego rodzaju tarczą, warstwą ochronną, zasłoną.

Nerwiakowłókniakowatość – choroba Recklinghausena

Kontakt jest niechciany, przymusowy, nieprzyjemny lub bolesny. Pragnienie zerwania kontaktu, oddzielenia się od kogoś lub czegoś w obrębie gniazda, np kobieta próbuje zerwać, zakończyć znajomość z mężczyzną, ale on jest natrętny. Tysiące drobnych guzków pojawiają na nerwach blokując przepływ informacji – na zasadzie – nie chcę aby informacja o tym konflikcie dotarła do mózgu a więc na jej drodze muszą się pojawić guzki, które nie pozwalają się jej przedostać, np nie chcę aby mąż mnie dotykał, nie chcę być już więcej badana. Jeśli konflikt był krótki, nerwiak zniknie, w innym przypadku pozostaną po nim torbiele.


Literatura:
książki Berta Hellingera
“Biologia przekonań” Bruce H. Lipton

5 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze