Istnieje wiele sposobów diagnozowania chorób jak i innych zaburzeń psychosomatycznych.

Lekarz internista bada temperaturę, sprawdza gardło, pyta jakie leki przyjmujemy, bada wzrokowo czy osłuchowo lub dzięki specjalistycznym urządzeniom.
Refleksolog bada wizualnie / czuciowo punkty nerwowe zwane refleksami, jest ich na ciele ponad 7200. Znajdują się one głównie na stopach, ale i na dłoniach czy twarzy. Doświadczony refleksolog dzięki obserwacji oraz wyczuwaniu tych punktów może postawić diagnozę, powiedzieć jaki jest problem, skąd się bierze niejednokrotnie zdecydowanie lepiej niż nie jeden lekarz pierwszego kontaktu.

Czytanie Twarzy

Istnieją również inne metody diagnozowania zaburzeń, np. czytanie z twarzy – każde przebarwienie, każda zmarszczka coś oznacza, co dzieje się w organizmie, posiadając wiedzę na ten temat można stwierdzić z dużą dokładnością również co dzieje się w psychice pacjenta – tu kluczowe są wszystkie anomalie i wykrzywienia twarzy. Patrząc na pacjenta, lewa strona twarzy oznacza świat wewnętrzny, prawa zaś zewnętrzny i np. opadający lewy kącik ust mówi nam że człowiek nie jest szczęśliwy wewnętrznie podczas gdy prawy kącik ust może iść do góry i mówi nam że jest zadowolony z świata zewnętrznego, który go otacza, to bardzo rzadki przypadek, zwykle często jest odwrotnie. Jedna pionowa zmarszczka nad nosem pomiędzy brwiami mówi nam, że mamy do czynienia z bardzo upartą osobą, chociaż trzeba też zwracać uwagę na głębokość tychże zmarszczek, bo z kolei dwie pionowe zmarszczki nad nosem przekazują nam zupełnie co innego. Dlatego oględziny zewnętrzne/osobiste potrafią doświadczonej osobie przekazać tonę przydatnych informacji w poprawie jakości życia oraz zdrowia pacjenta.

Badanie tęczówki, języka, pulsu

Wyróżnia się również, głównie w medycynie chińskiej, badanie z tęczówki, badanie z języka jak i badanie z pulsu. Oko najszybciej reaguje na wszystkie zmiany w organiźmie. Na języku możemy zaobserwować różne przebarwienia, załamania, guzki, krostki – ich umiejscowienie nie jest bez znaczenia. Zaś badanie z pulsu wymaga ogromnej wprawy w słuchaniu pulsu koniuszkami palców w nadgarstkach pacjenta, ale wprawna osoba, potrafi przediagnozować pacjenta bardzo dobrze w czasie nie przekraczającym zwykle 2-3 minuty. Całość można zreasumować w ten sposób, że organizm nam pokazuje na wiele sposobów co mu jest, my musimy nauczyć się tylko tego słuchać.

Badanie energetyki

Przy bardzo rozbudzonym czuciu, można wyczuć większość chorób, w energetyce odległość nie ma znaczenia, tak samo przy leczeniu jak i diagnozowaniu. Odczuwa się w ten sposób choroby i problemy osoby jako swoje bo energetyka tych ludzi się miesza. Im lepiej poznamy siebie tym lepiej możemy poznać innych, dlatego tak ważne jest doskonalenie się bioenergoterapeuty, by cały czas wzrastać w człowieczeństwie, być coraz lepszym człowiekiem, wtedy można rozbudzić zdolności, które tkwią w nas samych. Im lepszy uzdrowiciel, im doskonalszy człowiek, tym siła leczenia przez niego, wpływu na psychikę itd będzie większa.

Diagnozowanie wahadełkiem

Jedną z metod diagnozowania jest też posługiwanie się wahadełkiem z wykorzystaniem np. Skal Astralnych Zbigniewa Jana Popko chociaż tu też trzeba rozróżnić wahadełkowanie radiestezyjne od wahadełkowania z przestrzeni energetycznych czy duchowych. Im wyższa przestrzeń, tym mniej przeszkód, tym lepsza diagnoza, tym dokładniejszy jest ten odczyt. Nawet przy bardzo rozbudzonym czuciu, na wahadełku często weryfikuje się trafność odczuć, siłę problemu co niekiedy ciężko dokładnie odczuć lub od kiedy problem istnieje.

5 3 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze